+40 720 481 847 office@scoalaanima.ro
"Totul trebuie transmis copilului într-o formă vie, care să crească în el, astfel încât acesta să își poată primi adevărata lui formație de la viață însăși."
Rudolf Steiner

Oferta educațională

Afterschool Anima

Într-o lume în care părinții muncesc foarte mult, iar singurătatea și presiunea de a face mai mult și mai mult reprezintă principalele obstacole în calea dezvoltării armonioase a copiilor noștri, ne propunem să oferim un program de afterschool în care copiii să simtă confortul emoțional și grija pe care ar simți-o acasă, reușind în același timp să își atingă obiectivele școlare și să își dezvolte competențele generale de viață.

Program de activitate:
11:30 – 12:30sosirea copiilor în afterschool (în funcție de orarul lor de la școală)
12:30 – 13:30masă de prânz
13:30 – 14:00activități recreative
14:00 – 15:30fixarea cunoștințelor de la școală / efectuarea temelor
15:30 – 17:00activități sportive, jocuri, activități de dezvoltare personală, proiecte, experimente
Locație: Școala Anima, Str. Constituției nr. 2
Tariful: 700 RON / lună
La acest tarif se adaugă costul mesei și al gustării de după-amiază.
Opțional, se poate asigura preluarea copiilor de la școală, dacă sunt mai mulți copii din aceeași școală.
Școala privată Anima Sibiu
© 2020 - 2024 Toate drepturile rezervate.
Politica de confidențialitate